stěhování ložnice

Jak přestěhovat ložnici?

Jak co nejlépe roztřídit věci ze skříní

Stěhování je za dveřmi a vám nezbývá nic jiného, než se pustit do třídění a balení vašeho oblečení. Právě skříně jsou místa, kde najdete dlouho zapomenuté kusy šatníku i nejrůznější doplňky. Nejhůře na tom mohou být horní police a zásuvky, kam až tak často nechodíte. Co se všemi věcmi, které ve skříni po letech najdete?

Nejdůležitější je třídění

Při balení a stěhování ložnice začněte nejdříve s tříděním oblečení a dalších věcí. Připravte si tři krabice a popište je zvýrazňovači: Nechat – vyhodit – charita.  Věci, které už neposlouží, vyhoďte. Ty, které udělají službu někomu jinému, složte a věnujte na charitu. Ostatní oblečení zabalte do stěhovacích krabic. 

Ložnice

Stěhování nábytku vyžaduje velkou péči

Stěhování velkých skříní, těžkých komod a postele, vyžaduje zručnost. Zjistěte, jak správně přemísťovat nábytek, aby se dostal do vašeho nového domova bez škrábanců. Skla, zrcadla a jiné křehké doplňky doporučujeme pečlivě zabalit do deky a bublinkové folie. Nezapomeňte napsat: „Pozor sklo!“

Pokud jste si na pomoc pro stěhování pozvali zdatné stěhováky, komody se šuplíky nemusíte rozebírat do posledního šroubku. Stačí, když vyndáte veškerý obsah a komodu následně pečlivě zabalíte. Nezapomeňte komodu kolem dokola oblepit streč folií, která zamezí otevírání šuplíků.

Další velkou položkou při stěhování je postel. Tu lze většinou demontovat na malé díly. Pokud to jde, rozmontujte čelo a rámy postele, vyjměte matraci i rošt. Tak bude manipulace s velkými kusy nábytku co nejjednodušší.

Zvláštní pozornost věnujte osvětlení

Moderní ložnice jsou vybavené hned několika kusy osvětlení. Centrální osvětlení vložte do samostatné krabice. Menší lampy, lampičky, lucerny a jiné křehké zdroje světla, pečlivě zabalte do bublinkové folie a uložte do stěhovací krabice. Nezapomeňte jednotlivé kusy od sebe izolovat novinami, aby se během transportu o sebe navzájem neponičily.

Stěhování obrazů a fotek

Ložnice vyzdobená krásnými malbami, rodinnými portréty a rámečky s fotografiemi působí útulně. Pozor ale na převoz těchto doplňků. I ty se mohou rozbít! Každý obraz, plátno i fotorámeček opatřete bublinkovou folií. Dobře poslouží i deka. Drahé rámy chraňte před nárazy měkkou výztuží z bublinkové folie, popřípadě hrany opatřete vrstvou novin.

Stěhování televize

Stěhování televize

Možná rádi usínáte při zapnuté televizi. I ta je v tomto případě předmětem ke stěhování a je obvykle jedním z nejnákladnějších výrobků. Nutným základem je obalení televize do několika vrstev bublinkové folie. V tomto případě se držte hesla: „Čím více, tím lépe!“ Balení zle zpevnit vlnitou lepenkou, nebo rovnou kartonovou krabicí. Plazmové televize se v žádném případě nesmějí naklánět. Vždy musí být ve vertikální poloze. U všech televizí doporučujeme obal označit fixem stranu, na které je obrazovka. Podobným způsobem zabalte i ostatní elektroniku. Stačí obalení bublinkovou folií či  streč folií a vložení do krabice.