Stěhování do nového je velmi vzrušující záležitostí, ale představa, jak zvládnete balení veškerého vybavení, přípravu nábytku a konečný úklid, je strašidelná. Pokud vás čeká stěhování bytu, ve kterém je masivní nebo historicky cenný nábytek, pak musíte brát velké ohledy právě na tyto kousky. Masivní nábytek je sám o sobě těžký. Navíc náchylnější na otěr, promáčknutí, poškrábání. Při stěhování hrozí, že se něco takového stane, a to jako majitelé určitě nechcete.
Co dělat, když jsou v domácnosti těžké kusy nábytku
Pokud patříte mezi milovníky stylového bydlení a jste obklopeni krásným masivním nábytkem, starožitnostmi a historicky cennými doplňky, pak musíte brát při stěhování zvýšené pozornosti na bezpečnost a profesionalitu. Jestliže už znáte datum stěhování, domluvte si s našimi stěhováky termín, a my se postaráme o bezpečné stěhování nábytku z masivu a ostatního vybavení vaší domácnosti.
Rozložte, co jde
I masivní nábytek lze do určité míry rozložit. Pokud doma máte postele, šatní skříně, regály, pohovky nebo komody, dají se s větším či menším úsilím rozložit na menší kusy, které pak jednodušeji vměstnáte do stěhovacího vozu, a i manipulace s nimi bude během stěhování jednodušší. Samozřejmě platí, že před rozložením vyndáme veškeré police, zásuvky, demontujeme úchytky, kování a madla. Každé části balte zvlášť, do takzvané fixační folie, popřípadě bublinkové folie. Nehrozí tak poškrábání ani znečištění. Kování vložte do sáčku, který přilepte k nábytku, do kterého patří.
Když masivní nábytek rozložit nejde
Větší potíže nastávají v případě, pokud masivní nábytek rozložit nejde. Většinou se jedná o starožitné kusy, které z pochopitelných důvodů nechceme během stěhování vystavit zatěžkávacím zkouškám. Stěhování takovýchto kusů nábytku komplikuje i fakt, že se nejedná o lehké vybavení.
Jak na to? Připravte si předem dostatečné množství fixační a bublinkové folie, kartonové krabice, lepicí pásky a deky. Nábytek co nejvíce odlehčete tím, že vyndáte veškerý jeho obsah, vyjmete police, zásuvky, demontujete dvířka, pokud to lze. Vše pečlivě zabalte. Na hrany použijte kartony nebo deky, které ochrání před poškozením. S obalovým materiálem rozhodně nešetřete!
Stěhujte s profesionály
Masivní nábytek je i po „odstrojení“ těžký. Pokud stěhujete například ze schodů nebo ze špatně přístupných míst, rozhodně nedoporučujeme, pracovat samostatně. Vždy si při stěhování masivního nábytku nebo starožitného vybavení pozvěte náš tým stěhováků z ODNESTO, kteří mají se stěhováním takového vybavení bohaté zkušenosti a disponují profesionálními stěhovacími pomůckami, které usnadní práci s těžkými předměty. Navíc při práci používají přizpůsobené stěhovací vozy, ve kterých lze jednotlivé věci bezpečně připoutat tak, aby nedošlo k mechanickému poškození během transportu.